Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

andella

tábor Borovník 2018

400 fotek červenec 2018 329 zobrazení
LETNÍ TÁBOR PRO DĚTI
Legrace od rána do večera, soutěže, dobrodružství.
Již druhým rokem pan Martin Svoboda s manželkou Veronikou a členy Sboru dobrovolných hasičů uspořádali letní tábor pro děti. Byl postaven u soukromých Svobodových rybníků pod hrází. Každý táborník si přinesl svůj vlastní stan. Postaveno 14 stanů do půlkruhu s 43 táborníky. Ovšem ne všichni spali ve stanech, někteří v dřevěné chatě u rybníka a někteří šli spát domů, ráno se ale vrátili.
První den 5. červenec – čtvrtek, táborníci se sešli po obědě, namalovali na již připravené ušité plátno táborovou vlajku, kterou tatínci vyvěsili na stožár. Tím byl tábor zahájen. Každé z dětí si namalovalo i malou vlaječku, která byla připevněna kramlíky na stan. Volná zábava, hrál se ping pong, na louce za potokem nejvíce oblíbená hra vlajkovaná. Podvečerní procházka, večer opékání špekáčků. K poslechu hrála na kytaru paní Veronika Svobodová.
Pátek – počasí od rána slunečné. Vstávání se slunečními paprsky všem dodá energii do nového dne. Snídaně cereálie s mlékem, párky s rohlíkem, buchty. Dopolední hry měli na starost tatínkové. Maminky připravily cestu za pokladem. Oběd: kotlíkový guláš. Po obědě cesta za pokladem, směrem k Níhovu. Po cestě plnění úkolů. Děti rozděleny do tří skupin. Nejmladší předškoláci Broučci, mladší školáci Mimoni, starší školáci Odpad. Poklad nalezen, plný sladkostí pro každého. V podvečer navštívilo obec mobilní planetárium. Stan byl rozložen v budově školy ve třídě. Jednalo se o sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavné show nejen o hvězdách, ale i o neuvěřitelném vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se v kupoli leží, čímž je zážitek z projekce ještě více umocněn. Po návratu do tábora ženy smažily topinky, desítky topinek. Po celodenním vyčerpávajícím dnu se již nechala dětem volná zábava a posedělo se u táborového ohně.
Sobota – počasí táborníkům stále přeje. Budíček za zvuku trubky. Snídaně houska, na výběr s medem nebo sýrem. Dopolední program plný her. Táborníci se posadili do kruhu na lavičky. V notebooku měla jedna z tábornic stažené písničky z filmů a pohádek. Pustila se píseň, a kdo první uhádl co je to za film či pohádku, dostal bod. Hrálo se po skupinkách vytvořených z rodin. Výhra slané chipsy, aby to nebylo ostatním líto, že mají takovou dobrotu jen někteří, rozdaly se všem. Poté příprava olympiády. Oběd – buchtičky s krémem. Disciplíny byly veselé sporty – skákání v pytli, skok do dálky, bradou držení lžičky s kuličkou, hod balonkem na cíl, největší úspěch střílení vzduchovkou. Hra na louce, chytání myších ocásků, spočívala v tom, že každý účastník hry měl za gumou tepláků proužek krepového papíru, vytyčila se velikost hřiště a hráči měli za úkol dostat od ostatních hráčů jejich ocásky, ale zároveň bránit svůj. Hra měla úspěch a už se na hráče volá, aby šli k večeři. Večeře, selátko na rožni. Ke každému táboru neodmyslitelně patří stezka odvahy. Tatínkové připravili cestu, rozsvícené svíčky ve sklenkách ukazovaly dětem cestu. Z reproduktorů se nesly roztodivné zvuky, dětský křik a pláč. Všechny děti byly statečné, proběhly lesem bez nehod. Po ukončení stezky navštívil tábor vodník Čochtan. Povyprávěl o svém putování, zeptal se táborníků, zda znají řeky a moře, odkud připlaval a kam se vlévají řeky. Táborníci byli odměněni diamanty. Večer byl ukončen u táborového ohně.
Neděle – dopoledne hry, skládání stanů, úklid tábořiště. Tatínkové smažili hranolky k již uvařené masové směsi se zeleninou. Byla uvařená i rýže.
Po celou dobu tábora počasí přálo. Na rybníku byl nafukovací člun, děti si tedy mohly vyzkoušet pod dohledem tatínků i pádlování. Čtyřdenní tábor je u konce, neradi se loučíme. Byly to dny plné radosti, zážitků a her. Plánuje se již třetí ročník tábora na další rok. Všichni se těší na setkání u táborového ohně.

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron