tábor Borovník 2018
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

tábor Borovník 2018

Popis

LETNÍ TÁBOR PRO DĚTI
Legrace od rána do večera, soutěže, dobrodružství.
Již druhým rokem pan Martin Svoboda s manželkou Veronikou a členy Sboru dobrovolných hasičů uspořádali letní tábor pro děti. Byl postaven u soukromých Svobodových rybníků pod hrází. Každý táborník si přinesl svůj vlastní stan. Postaveno 14 stanů do půlkruhu s 43 táborníky. Ovšem ne všichni spali ve stanech, někteří v dřevěné chatě u rybníka a někteří šli spát domů, ráno se ale vrátili.
První den 5. červenec – čtvrtek, táborníci se sešli po obědě, namalovali na již připravené ušité plátno táborovou vlajku, kterou tatínci vyvěsili na stožár. Tím byl tábor zahájen. Každé z dětí si namalovalo i malou vlaječku, která byla připevněna kramlíky na stan. Volná zábava, hrál se ping pong, na louce za potokem nejvíce oblíbená hra vlajkovaná. Podvečerní procházka, večer opékání špekáčků. K poslechu hrála na kytaru paní Veronika Svobodová.
Pátek – počasí od rána slunečné. Vstávání se slunečními paprsky všem dodá energii do nového dne. Snídaně cereálie s mlékem, párky s rohlíkem, buchty. Dopolední hry měli na starost tatínkové. Maminky připravily cestu za pokladem. Oběd: kotlíkový guláš. Po obědě cesta za pokladem, směrem k Níhovu. Po cestě plnění úkolů. Děti rozděleny do tří skupin. Nejmladší předškoláci Broučci, mladší školáci Mimoni, starší školáci Odpad. Poklad nalezen, plný sladkostí pro každého. V podvečer navštívilo obec mobilní planetárium. Stan byl rozložen v budově školy ve třídě. Jednalo se o sférické promítání vzdělávacích filmů a zábavné show nejen o hvězdách, ale i o neuvěřitelném vesmíru na planetární kupoli. Při projekci se v kupoli leží, čímž je zážitek z projekce ještě více umocněn. Po návratu do tábora ženy smažily topinky, desítky topinek. Po celodenním vyčerpávajícím dnu se již nechala dětem volná zábava a posedělo se u táborového ohně.
Sobota – počasí táborníkům stále přeje. Budíček za zvuku trubky. Snídaně houska, na výběr s medem nebo sýrem. Dopolední program plný her. Táborníci se posadili do kruhu na lavičky. V notebooku měla jedna z tábornic stažené písničky z filmů a pohádek. Pustila se píseň, a kdo první uhádl co je to za film či pohádku, dostal bod. Hrálo se po skupinkách vytvořených z rodin. Výhra slané chipsy, aby to nebylo ostatním líto, že mají takovou dobrotu jen někteří, rozdaly se všem. Poté příprava olympiády. Oběd – buchtičky s krémem. Disciplíny byly veselé sporty – skákání v pytli, skok do dálky, bradou držení lžičky s kuličkou, hod balonkem na cíl, největší úspěch střílení vzduchovkou. Hra na louce, chytání myších ocásků, spočívala v tom, že každý účastník hry měl za gumou tepláků proužek krepového papíru, vytyčila se velikost hřiště a hráči měli za úkol dostat od ostatních hráčů jejich ocásky, ale zároveň bránit svůj. Hra měla úspěch a už se na hráče volá, aby šli k večeři. Večeře, selátko na rožni. Ke každému táboru neodmyslitelně patří stezka odvahy. Tatínkové připravili cestu, rozsvícené svíčky ve sklenkách ukazovaly dětem cestu. Z reproduktorů se nesly roztodivné zvuky, dětský křik a pláč. Všechny děti byly statečné, proběhly lesem bez nehod. Po ukončení stezky navštívil tábor vodník Čochtan. Povyprávěl o svém putování, zeptal se táborníků, zda znají řeky a moře, odkud připlaval a kam se vlévají řeky. Táborníci byli odměněni diamanty. Večer byl ukončen u táborového ohně.
Neděle – dopoledne hry, skládání stanů, úklid tábořiště. Tatínkové smažili hranolky k již uvařené masové směsi se zeleninou. Byla uvařená i rýže.
Po celou dobu tábora počasí přálo. Na rybníku byl nafukovací člun, děti si tedy mohly vyzkoušet pod dohledem tatínků i pádlování. Čtyřdenní tábor je u konce, neradi se loučíme. Byly to dny plné radosti, zážitků a her. Plánuje se již třetí ročník tábora na další rok. Všichni se těší na setkání u táborového ohně.

Období

Statistiky

  • 400 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Nikon COOLPIX B500

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
tábor Borovník 2018
Komentáře Přidat